Çalışanın Sesi ile fabrikalardaki çalışma koşulları iyileşiyor

with 1 Yorum

Çalışanın Sesi’ni  her ay düzenli olarak arayan çalışanlar, fabrikalarında gerçekleşen iyileşmelerle ilgili ses kayıtları bırakmaya başladı

Çalışanın Sesi anket hattını bu zamana kadar Türkiye çapında 90 fabrikaya kurduk. Fabrikalarındaki çalışma koşulları ile ilgili geri bildirimde bulunmaya devam eden çalışanlar, aynı zaman gözlemledikleri pozitif değişimleri de Çalışanın Sesi ile paylaşmaya başladılar. Çalışanlar özellikle sözlü taciz, temizlik koşulları, zorla mesai gibi konulardaki fabrikalarında iyileştirmeler olduğunu belirtiyorlar. Bu çerçevede bazı çalışanlardan gelen geri bildirimler şöyle oldu:

“Siz geldikten sonra usta başlarının davranışları değişti, artık bize bağırıp, çağırmıyorlar. “

“Denetleme zamanına yakın ideal davranıyorlardı. Denetleme yoksa yine eski haline geri dönüyordu. Artık usta başları öyle davranmıyor.”

“Küfür, hakaret, baskı azaldı.”

“İnsanlara değer vermeye başladılar.”

“Zorla mesai çoktu, artık azaldı.”

“Tuvaletlerin temizliği düzeldi. Önceden tuvalet kağıdı, çöp kovası sadece denetim esnasında vardı. Şimdi her zaman var”

“Maaşlar zamanında yatmaya başladı”

Bu haberler Çalışanın Sesi ekibi olarak bizi çok sevindirdi. Sizde anket hatlarımızı her ay arayarak, çalışma koşullarınızın iyileştirmesine destek verebilirsiniz.

Türkiye genelindeki telefon hatlarımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: http://calisaninsesiyiz.com/bizi-arayin/

 

Bir Yanıt

  1. Cahit Duru
    | Cevapla

    Çok teşekkür ederim. Anketiniz sayesinde artık maaşımı zamanında ve hepsini bankaya yatırılmış şekilde alıyorum.

Bir Cevap Yazın