Sorun

Fabrikaların içerisindeki çalışma koşullarını gerçekten bilmiyoruz! Denetimler çalışma koşullarını yansıtmakta yetersiz kalıyor.

Yaklaşımımız

Fabrikadaki çalışma koşullarını en iyi fabrikadaki Çalışan bilir!

Çözüm

Çalışanın Sesi her ay çalışanlara çalışma koşullarını ücretsiz, 7/24 anonim olarak anlatabileceği 0850’li numaralı hatlar sunar.

Cozumumuz

Symphony Sistemi nasıl çalışıyor?

Çalışanın Sesi fabrikalardaki tüm işçilerin yanıtlayabileceği ücretsiz ve isimsiz bir anket sistemi sunmaktadır. Bu 0850’li numaraları arayan işçiler, karşılarına gelen anket sorularını telefonlarından tuşlama yaparak yanıtlar ve bazı sorularda ses kaydı bırakarak isteklerini, şikayetlerini veya önerilerini anonim bir şekilde iletebilirler. Bu ses kayıtları daha sonra yazılı hale çevrilir ve anket yanıtları ile birlikte Çalışanın Sesi ’nin online Symphony (Senfoni) sistemine aktarılır. Bu sisteme üye olan markalar çalışanlardan gelen yanıtları yüzdelik dilimler şeklinde görüntüleyip, fabrikalardan sorunlu konularla ilgili harekete geçmesini talep eder.

Çalışanın Sesi’ne kendi iliniz için atanmış olan ücretsiz 0850’li numarayı arayarak, 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Çalışanın Sesi’ni aradığınızda hat önce meşgule düşer ve ardından sizi geri arar. Bu şekilde hiçbir ücret ödemezsiniz. Çalışanın Sesi’ni ilk kez arıyorsanız, sistem size 3 haneli fabrika kodunuzu soracaktır. Fabrika kodunuzu bilmiyorsanız, fabrikanızın ismini sesli mesaj olarak da bırakabilirsiniz.  

Çalışanın Sesi’ınin getirdiği en büyük farklılık fabrikalardaki çalışma koşulları ile ilgili bilgileri, araya üçüncü şahısları sokmadan, direkt işçilerden aldığı ve gerçek zamanlı olan verileri markalarla paylaşmasıdır.

Çalışanın Sesi, denetimlerden farklı olarak sadece seçilmiş işçilere değil, ankete katılıp sesini duyurmak isteyen tüm işçilere, eşit söz hakkı vererek daha demokratik bir sistem kurulmasına yardımcı olur.

Neden Bizi Aramalısınız?

Çünkü Çalışanın Sesi çalışma koşullarınızın iyileştirilmesi için her ay yanıtladığınız anket sorularını ve bıraktığınız ses kayıtlarını, anonim yani isimsiz olarak raporlar ve hem kamuoyu, hem de çalıştığınız markalarla paylaşır.